Gaina pe cuibar ciocolata neagra 550g

Îmbogățește sărbătoarea de Paște cu Găina pe Cuibar din Ciocolată Neagră, o ofertă exclusivă Leonidas de 550g. Această creație de lux, confecționată din cea mai selectă ciocolată neagră belgiană, redefinește eleganța și gustul. Ideală pentru cunoscătorii de ciocolată neagră sau ca un cadou de neuitat, fiecare piesă reflectă dedicația Leonidas pentru calitate supremă. Experimentează desăvârșirea gustului cu această expresie artistică de ciocolată neagră belgiană.

Descoperă exclusivitatea Leonidas cu Găina pe Cuibar din Ciocolată Neagră, 550g de pură indulgență. Această piesă unică, realizată din fina ciocolată neagră belgiană, este o adevărată declarație de rafinament și calitate. Perfectă pentru iubitorii de ciocolată cu gust intens sau ca un cadou impresionant de Paște, fiecare Găină pe Cuibar este o mărturie a pasiunii Leonidas pentru ciocolată de excepție. Savurează bogăția și profunzimea ciocolatei negre belgiene cu această creație magnifică.

Ingrediente : Zahăr, masă de cacao, unt de cacao, LAPTE praf integral, ALUNE DE PĂDURESMÂNTÂNĂ, sirop de glucoză, UNT (LAPTE), MIGDALEUNT anhidru, LAPTE condensat îndulcit, nucă de cocos mărunțită, zahăr invertit, alcool, umectant (sorbitol), arome, dextroză, NUCI, sirop glucoză și fructoză, fructe confiate (portocală, pepene), sirop sorbitol, miere, biscuite (GRÂU (GLUTEN), OUĂ), orez expandat, căpșune, pudră de cacao, vișine, MIGDALE amare, băutură vegetală de MIGDALE (MIGDALE, zahăr, maltodextrină, SOIA, antioxidanți (ascorbil palmitat), agent antiaglomerant (oxid de siliciu)), invertazică, FISTIC, cafea, zmeură, conservanți (sorbet de potasiu), fragmente de boabe de cacao prăjite, anhidru de grăsime din lapte, xylitol, concentrat suc de zmeură, regulator aciditate: acid citric, merișor, SUSAN. Coloranți (sfeclă roție, extract de soc, annatto, curcumină, complex de clorofilă cupru, caramel), coajă de portocală, amidon de GRÂU, ananas, sare, concentrat suc de lămâie, lămâie, agenți de creștere (bicarbonat de sodiu, carbonat de amoniu, condimente, albuș de OU, concentrat de fructe, sare Guarande, pectină, oțet balsamic, busuioc. Marzipanul căpșună” conține agent de colorare: carmin. Ciocolată neagră (min. 54% cacao), Sao Tome ciocolată neagră (min. 72% cacao), ciocolată cu LAPTE (min. 30% cacao), ciocolată albă.

Se păstrează la loc uscat și răcoros, la o temperatură între 15⁰C – 18⁰C. Produs în Belgia.