Vin spumant Prosecco alb Maschino Prosecco Millesimato DOCG, 0.75L

6 în stoc

Vin spumant Prosecco alb Maschino Prosecco Millesimato DOCG, 0.75L

Vinul spumant Prosecco Maschino Prosecco Millesimato DOCG este un vin efervescent de calitate superioar─â, produs ├«n regiunea viticol─â renumit─â Prosecco din nordul Italiei. Cu o capacitate de 0.75 litri, acest vin prezint─â o culoare alb─â str─âlucitoare, caracteristic─â Proseccourilor de top. Millesimato indic─â faptul c─â vinul este produs din struguri recolta╚Ťi ├«ntr-un singur an, ceea ce subliniaz─â calitatea ╚Öi unicitatea sa. DOCG (Denominazione di Origine Controllata e Garantita) este cea mai ├«nalt─â clasificare a vinurilor italiene, garant├ónd stricta supraveghere a procesului de produc╚Ťie ╚Öi originea autentic─â a vinului.

Prosecco-ul Maschino Millesimato se distinge prin aroma sa proasp─ât─â ╚Öi fructat─â, cu note delicate de m─âr verde, pere ╚Öi flori albe, completate de o aciditate echilibrat─â ╚Öi o mousse pl─âcut─â ╚Öi persistent─â. Perlajul fin ╚Öi persistent eviden╚Ťiaz─â metoda tradi╚Ťional─â de fermentare utilizat─â, oferind o experien╚Ť─â degustativ─â rafinat─â ╚Öi elegant─â.

Acest vin spumant este ideal pentru ocazii speciale sau ca aperitiv, put├ónd fi servit ╚Öi al─âturi de preparate u╚Öoare, fructe de mare sau deserturi fine. Temperatura recomandat─â pentru servire este ├«ntre 6 ╚Öi 8 grade Celsius, pentru a maximiza buchetul aromatic ╚Öi a p─âstra efervescen╚Ťa caracteristic─â. Maschino Prosecco Millesimato DOCG este o alegere excelent─â pentru cunosc─âtorii care apreciaz─â vinurile spumante de ├«nalt─â calitate, oferind o experien╚Ť─â gustativ─â memorabil─â.