Vin spumant Prosecco alb Maschino Prosecco Millesimato DOCG, 0.75L

În stoc

Vin spumant Prosecco alb Maschino Prosecco Millesimato DOCG, 0.75L

Vinul spumant Prosecco Maschino Prosecco Millesimato DOCG este un vin efervescent de calitate superioar─â, produs ├«n regiunea viticol─â renumit─â Prosecco din nordul Italiei. Cu o capacitate de 0.75 litri, acest vin prezint─â o culoare alb─â str─âlucitoare, caracteristic─â Proseccourilor de top. Millesimato indic─â faptul c─â vinul este produs din struguri recolta╚Ťi ├«ntr-un singur an, ceea ce subliniaz─â calitatea ╚Öi unicitatea sa. DOCG (Denominazione di Origine Controllata e Garantita) este cea mai ├«nalt─â clasificare a vinurilor italiene, garant├ónd stricta supraveghere a procesului de produc╚Ťie ╚Öi originea autentic─â a vinului.

Prosecco-ul Maschino Millesimato se distinge prin aroma sa proasp─ât─â ╚Öi fructat─â, cu note delicate de m─âr verde, pere ╚Öi flori albe, completate de o aciditate echilibrat─â ╚Öi o mousse pl─âcut─â ╚Öi persistent─â. Perlajul fin ╚Öi persistent eviden╚Ťiaz─â metoda tradi╚Ťional─â de fermentare utilizat─â, oferind o experien╚Ť─â degustativ─â rafinat─â ╚Öi elegant─â.

Acest vin spumant este ideal pentru ocazii speciale sau ca aperitiv, put├ónd fi servit ╚Öi al─âturi de preparate u╚Öoare, fructe de mare sau deserturi fine. Temperatura recomandat─â pentru servire este ├«ntre 6 ╚Öi 8 grade Celsius, pentru a maximiza buchetul aromatic ╚Öi a p─âstra efervescen╚Ťa caracteristic─â. Maschino Prosecco Millesimato DOCG este o alegere excelent─â pentru cunosc─âtorii care apreciaz─â vinurile spumante de ├«nalt─â calitate, oferind o experien╚Ť─â gustativ─â memorabil─â.