Ciocolata lapte tartinabila cu alune 300 g

Pentru iubitorii cremei de ciocolata lapte. Crema de ciocolata lapte Leonidas cu pasta de alune, o combinatie delicioasa si fina.

Pasta tartinabila alune, fara ulei de palmier.

Ingrediente: zahar, alune (30%), ulei vegetal: turnesol, pudra de cacao, unt de cacao, lapte praf integral, emulsifiant: lecitina de soia, aroma naturala de vanilie. Poate contine urme de nuci.

Valori nutriționale medii la 100 g: energie 2311 kJ (555kcal), grăsimi 36g (acizi grași saturați 7g), carbohidrați 50g (zaharuri 47g), fibre alimentare 2g, proteine ​​7g, sare 0,2g.

A se pastra la loc racoros, uscat si ferit de lumina: 17°C – 24°C.

Informații suplimentare

Culoare panglică