Leonidas Universitate – magazinul de unde a început povestea faimoaselor praline belgiene Leonidas în România.

Leonidas Universitate de 23 de ani pe piața

Leonidas biscuiti trei ciocolate 100g

Bucurați-vă de acest sortiment delicios! Biscuiți cu afine și migdale cu aromă de cafea și ciocolată albă. Biscuiți de ciocolata cu ciocolata neagra si bucatele de cirese. Biscuiti cu migdale si ciocolata cu lapte.

Descoperă o cutie plină cu biscuiți delicioși, perfect potrivită atât pentru cei mici, cât și pentru cei mari. Acești biscuiți subțiri, îmbogățiți cu migdale, sunt înveliți pe jumătate în ciocolată belgiană, oferind o experiență de savoare inconfundabilă. Ideal pentru a fi savurați alături de o cană de ceai sau pentru a fi oferiți ca o gustare delicioasă copiilor.

Stoc epuizat

Leonidas Romania – magazinul de unde a început povestea faimoaselor praline belgiene Leonidas în România, acum 22 de ani.

Ingrediente: făină de grâu (gluten), zahăr, ciocolată cu lapte 10% (zahăr, lapte praf integral, unt de cacao, masă de cacao, emulsifiant (lecitină de soia), aromă (vanilie)), ciocolată neagră 9,7% (masă de cacao, zahăr, cacao) unt, emulsifiant (lecitină de soia), aromă (vanilie)), ciocolată albă 8,7% (zahăr, unt de cacao, lapte praf integral, emulsifiant (lecitină de soia), aromă (vanilie)), unt (lapte), migdale 3,5, grăsimi vegetale (shea și nucă de cocos) și ulei de floarea soarelui, merișoare 1,9%, cacao pudră, cireșe 0,74%, zahăr din trestie, sare, praf de copt (bicarbonat de sodiu, carbonat de sodiu), pudră de cafea 0,43%, aromă naturală, sirop de zahăr, sirop de zahar brun, făină de orez, suc concentrat de soc, suc concentrat de cireșe, acid citric. Poate contine urme de alte nuci si ou.

Declaratie nutritionala: Energie 2020 kJ/481 kcal, Grasimi: 22g (din care acizi grasi saturati 13g), Carbohidrati 63g (din care zaharuri 31g), Proteine ​​6,4g, Sare 0,80g.

A se pastra ferit de lumina, uscat intre 16°C si 20°C.

Informații suplimentare

Culoare panglică