Tableta ciocolata lapte cu migdale sarate 100g

Tableta de ciocolata cu lapte Leonidas cu continut de cacao de peste 30% si migdale sarate

În stoc

Tableta ciocolata lapte cu migdale sarate – ingrediente: zahar, lapte praf integral, unt de cacao, masa de cacao, caramel (5%), sirop de gucoza, unt, crema de lapte, apa, agent de dospit: bicarbonat de sodiu, emulsifiant: lecitina de soia, aroma naturala de vanilie, sare. Cu ciocolata cu lapte (min. 31% cacao, min. 21% materie uscata lapte). Urme de gluten (gr├óu, secar─â, orz), oua si nuci (alune, migdale, fistic, nuci pecan).

Valori nutri╚Ťionale medii la 100 g: energie 2277 kJ (546kcal), gr─âsimi 33g (acizi gra╚Öi satura╚Ťi 20g), carbohidra╚Ťi 54g (zaharuri 52g), fibre alimentare 2g, proteine ÔÇőÔÇő7g, sare 0,3g.

A se pastra la loc racoros, uscat si ferit de lumina: 15┬░C – 18┬░C.

A se consuma cel mai bine înainte: vezi ambalaj.