Tableta de ciocolata cu lapte 100g

Cea mai vanduta si cea mai placuta dintre variante, tableta de ciocolata cu lapte Leonidas se remarca prin continutul de cacao de peste 30%, iar gramajul iti permite sa o imparti si cu prietenii.

Stoc epuizat

Tableta ciocolata lapte – ingrediente: zahar, lapte praf integral, unt de cacao, masa de cacao, emulsifiant: lecitina de soia, aroma naturala de vanilie. Cu ciocolata cu lapte (min. 30% cacao, min. 21% materie uscata lapte). Poate contine urme de nuci si gr├óu.

Valori nutri╚Ťionale medii la 100 g: energie 2261 kJ (541kcal), gr─âsimi 31g (acizi gra╚Öi satura╚Ťi 19g), carbohidra╚Ťi 54g (zaharuri 53g), fibre alimentare 2g, proteine ÔÇőÔÇő8g, sare 0,2g.

A se pastra la loc racoros, uscat si ferit de lumina: 15┬░C – 18┬░C.

A se consuma cel mai bine înainte: vezi ambalaj.